דף הבית » מאמרים
 

מאמרים

 

חומרי בניין מהווים את היסודות של המבנה. האיכות שלהם, צורת התקנתם ובחירה בחומרי הגלם הנכונים יקבעו מה יהיה טיב המבנה, עמידותו, חוזקו ועיצובו כאחד. כל בית יצטרך לעשות שיפוץ בשלב כזה או אחר בין אם זה ממניעים פרקטיים של תיקון מערכת אינסטלציה, חשמל, סדקים ורטיבות בקירות וכו' ובין אם מתוך רצון לחדש את הבית כולו ולעשות שיפוץ דירה קומפלט. אחד הצעדים הראשוניים בביצוע השיפוץ יהיה רכישת חומרי בנין איכותיים. לפעמים נטיל את כל המשימות הללו על קבלן שיפוצים שבחרנו ולפעמים נרצה להיות יותר מעורבים בתהליך ולרכוש את חומרי הבניין בעצמנו ובכך לחסוך עלויות רבות ולהיות בטוחים וסמוכים כי חומרי הגלם לבית הם בדיוק לפי מידת רצוננו.

 

איך יודעים שחומרי הבניין שרכשנו איכותיים?

כשמגיעים לחנות חומרי בניין ואין לנו ידע מקדים בתחום נגיע לעולם חדש ומבלבל מלא במותגים שונים, חומרי בנייה שלא מוכרים לנו, מחירים שאנו לא יודעים אם הם הוגנים וכו'. הדרך הכי טובה לדעת לרכוש חומרי בניין איכותיים היא לעשות סקר מקדים לפני שמגיעים לחנויות. התייעצו עם אנשי המקצוע בתחום לגבי החומרים שצריכים לבנייה והאופציות העומדות בפניכם, בררו לגבי פירמות ועשו השוואה בין מותג אחד לשני. קבלו המלצות מקבלני שיפוצים על חומרי בניין איכותיים. אמצעי נוסף שיוכל לסייע לכם הוא בחירה של חומרי בניין שעומדים בתקנים הנדרשים ברמה גבוהה, חומרים אלו מעידים על בטיחותם ואיכותם הגבוהה.

 

האם כדאי לרכוש חומרי בניין לבד או באמצעות איש מקצוע?

אחת ההוצאות הגדולות ביותר בעת שיפוץ היא חומרי הבניין שמהווים בעצם את חומרי הגלם והיסודות של המבנה. קיימות שתי אופציות לרכוש את חומרי הבניין: באמצעות קבלן השיפוצים שלנו או באופן עצמאי.
קבלני שיפוצים ברוב הפעמים גם אחראים על הספקת חומרי הבניין ועל כן פתחו קשרים עם חנויות וספקים ויוכלו להשיג לכם הנחות משמעותיות. מעבר לכך, הידע המקצועי שלהם בתחום והתעסקות בעולם זה מאפשרים להם לבחור לכם את המוצרים האיכותיים ביותר, כל עוד מדובר בקבלן אמין שאתם סומכים עליו.
אם אתם עדיין מטילים ספק תוכלו גם לרכוש את חומרי הבניין באופן עצמאי, אך תדרשו לעשות מחקר לפני כן - איזה סוגי חומרי בניין יש? מה צריך לביתכם? אילו פירמות מוכרות וטובות? מה התקנים לכל מוצר והאם הוא עומד בהם? אילו כמויות צריך? - תשובה לכל השאלות הללו תצטרכו לתת טרם תגיעו לחנות חומרי הבנייה.

אילו סוגים של חומרי בניין יש?

היצע חומרי הבניין הוא גדול מספור וככל שהטכנולוגיה מתפתחת כך גם הסוגים והאפיונים של חומרי הבניה. נהוג לחלק את חומרי הבנייה על פי הקטגוריות הבאות:

        חומרי בניה פלסטיים - גומי, פוליסטרן, ניילונים, PVC ודומיהם נכנסים בקטגוריה זו. חומרי בניין שמבוססים על פחמן והם סינתטיים.

        חומרי בניה ממתכת - חומרי בנייה מברזל, פלדה, אלומיניום וכו'.

        חומרי בניה קרמים - גבס, מלט, חרס, בטון, זכוכית, אבן ועוד לוקחים חלק בקטגוריה זו. מדובר בחומרים שעשויים מחומר גלם מסוים בשילוב חמצן.

 

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר